Allah Akılla Bilinir

Allah Akılla Bilinir

Bu kitabın adının “Allah Akılla Bilinir” olmasının önemli bir nedeni vardır. İnsanların birçoğu Allah’a inandıklarını, Allah’ı bildiklerini söylerler. Ancak gerçekte Allah’ı gereği gibi tanıyıp takdir edemezler. Bunun içinse “akıl sahibi” olmak gerekir.

Hücredeki Bilinç

Hücredeki Bilinç

Bedenimiz yeryüzündeki en karmaşık makinedir. Hayatımız boyunca bu bedenle görür, işitir, nefes alır, yürür, koşar ve hissederiz. Bedenimizdeki kemiklerin, kasların, damarların, iç organların hepsi mükemmel bir düzen ve tasarımla yaratılmıştır. Bu tasarımın detayına inildiğinde ise çok daha şaşırtıcı gerçeklerle karşılaşılır. Birbirinden farklı gibi görünen vücut parçalarının tamamı aslında aynı malzemeden oluşmuştur: Hücrelerden…

Adamlık Dini

Adamlık Dini

İnsanların birçoğunu, kendileri farkında olmadıkları halde etkisi altına almış batıl bir din vardır. Bu, kendini açıkça tanıtmayan, gizli bir dindir. Hiçbir yazılı kuralı yoktur. Adı bile konmamıştır. Fakat insanların hareket ve tavırlarını, düşüncelerini kontrolü altına alır.

Seçicilik Ustası Hücre Zarı

Hücre zarı, hücrenin ihtiyacı olan maddeleri tanır, seçer ve büyük enerji harcayarak bu maddeleri hücre içine sokar. Bu transferlerdeki birçok olayın sırrı, kullanılan üstün teknolojiye rağmen hala çözülememiştir.

20. yüzyıla kadar bilim çevrelerinde, hücre en küçük canlı birimi olarak kabul edilmekteydi. Ancak hücreyi çevreleyen ve hacim olarak ondan çok daha küçük olan hücre zarı araştırmacıların karşısına adeta yeni bir canlı türü gibi çıktı. Çünkü hücreyi çepeçevre saran bu zarın, karar verme, hatırlama, değerlendirme gibi özellikleri vardı !

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme Önerileri

Alemleri yoktan vareden yüce Allah’a kulluk etmekle yükümlü olan insan, aynı zamanda kendisine emanet edilen bedenine de en güzel şekilde bakmakla yükümlüdür.

Unutulmamalıdır ki zindelik ve sağlık, Yüce Allah’ın bizlere sunduğu en büyük nimetlerdendir. Bir insanın kendisine emanet olan bedenini hastalıklardan koruyarak, fiili duasını yerine getirirken beslenme konusunda önemle dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Tıp dünyasının üzerinde hemfikir olduğu bu beslenme önerilerinden bazıları şunlardır:

Spermelerin Yol Bulmadaki Üstün Kabiliyetleri

Almanya’nın Ruhr Üniversitesi profesörü fizyolog Hanns Hatt (57), spermlerin ana rahminde yumurtalığa ulaşabilmek için yollarını “koklayarak” bulduklarını açıkladı.

Hatt’ın, yaptığı araştırmalar sırasında, spermlerin ve insanların derilerinin de koku alabildiğini tespit ettiği kaydedildi.

Washington Üniversitesi Fizyoloji ve Biyofizik departmanından Babcock ise konuyla ilgili olarak, “araştırmalar gösteriyor ki yumurta, spermi “koklama” kabiliyetini göz önüne alarak seçiyor olabilir” dedi.